WiększaMniejszyNormalny
16.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.11.2019.
Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości
CHOSZCZNO. Nadanie sztandaru dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, uroczysty capstrzyk, gra miejska, wieczornica, koncert, wystawa oraz imprezy sportowe to wydarzenia, na które zapraszamy z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.


        Już jutro (5 listopada), pod hasłem „Z aniołami – jesteśmy, choć nas nie ma” w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy nieżyjących artystów, w tym m.in.: ALEKSANDRY KUJAWSKIEJ, HENRYKA UŻDELEWICZA, STANISŁAWA CHŁOPKA, BOGUSŁAWA DĄBROWSKIEGO, WALDEMARA WIDŁY, HENRYKA WOLAŃCZYKA, JADWIGI PIOTROWSKIEJ, ARTURA BACZYŃSKIEGO, STANISŁAWA NIŻNIOWSKIEGO i MIECZYSŁAWY KACPRZAK.
***    
 
Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości         W piątek (8 listopada) społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie zaprasza na uroczyste nadanie sztandaru i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tu po mszy zaplanowano uroczysty apel, a po nim będzie można zwiedzić Jedynkowe Miasteczko Wojska Polskiego. Konkretnie to przygotowali kilkanaście tematycznych scenografii ulic, w tym m.in. Powstania Warszawskiego, Bitwy o Monte Cassino, Mazurka Dąbrowskiego, Orła Białego, Małego Polaka a także Plac Choszczeńskiego Garnizonu.  Pod tym ostatnim hasłem, kryje się również wystawa sprzętu bojowego choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Ważne jest też to, że w tym dniu szkoła jest otwarta dla wszystkich.
***
       W sobotę (9 listopada) już o 9.00 rozpoczną się pierwsze gry, czwartej edycji memoriału Wiesława Drewicza – Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona, natomiast w niedzielę, również pod egidą imienia naszego „Profesora”, rywalizować będą nauczyciele w 21. edycji Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie. Obydwa wydarzenia przeprowadzone zostaną w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie.Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości
***
        W niedzielę (10 listopada) o 13.00 w kościele pw. NNMP rozpocznie się msza w intencji Ojczyzny, z udziałem sztandarów i kompanii honorowej Wojska Polskiego, a po niej przemaszerujemy do parku Moniuszki. Tam przeprowadzony zostanie Niepodległościowy Capstrzyk i złożony zostanie wieniec od choszczeńskiego społeczeństwa.
***
       Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości      W poniedziałek (11 listopada), już o godzinie siódmej, nad jeziorem Raduń zainaugurowane zostaną 9. Regionalne Zawody Wędkarskie Parami, a trzy godziny później w Klubie 12 BZ w Choszcznie rozpocznie się Turniej Brydża Sportowego. W tym samym miejscu i o tej samej godzinie, harcerze ze Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum” zapraszają mieszkańców do udziału w grze miejskiej, która nazwali „Lokalnie”.
  Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości       Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości   Choszczno 2019 - Narodowe Święto Niepodległości       Po południu (o 16.00) w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert polskiej piosenki, zatytułowany „Cudze chwalicie… swego nie znacie”. To wydarzenie polecamy szczególnie tym, którzy lubią takie przeboje jak: „Sex appeal”, „Nie zadzieraj nosa”, Pod papugami” czy „Autobiografia”.  Tu wstęp jest wolny, podobnie jak na wieczornicę harcerską, która w tym roku odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.