WiększaMniejszyNormalny
28.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Jedyna taka gala w Choszcznie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.11.2010.

Tej soboty hala sportowa choszczeńskiego gimnazjum pękała w szwach, a jej mury drżały od entuzjastycznych okrzyków blisko tysięcznej publiczności zagrzewającej do boju swoich zawodników. Właśnie dla kibiców w szranki stanęło szesnastu fighterów, w tym 12 zawodowców i 4 amatorów. Choć w walce wieczoru starli się Dawid "Ryba" Rybicki z Torunia i Marcin "Cinek" Sadowski ze Stargardu to jednak dla Choszcznian 19 – letni Martin Tobiasz i 18 – letni  Michał Gwadera byli gwiazdami tego wieczoru. Rozentuzjazmowany tłum z dumą skandował ich imiona. - Życzę powodzenia wszystkim zawodnikom, ale  nie ukrywam, że sercem jestem z naszymi zawodnikami. I właśnie im chciałabym powiedzieć: „Chłopaki bez względu na to jaki będzie wynik, pamiętajcie, że dla nas jesteście zwycięzcami. Drodzy Państwo kibicujcie im. Pamiętajcie oni są tu dla Was i dla Was walczą.” - powiedziała organizatorka Paulina Kościów otwierając wraz z burmistrzem Robertem Adamczykiem pierwszą Zawodową Galę MMA w Choszcznie.  

 

   

Choć trenują tylko rok Martin i Michał mają na swoim koncie zwycięstwa. Obaj  w marcu zwyciężyli w walkach amatorskich MMA w Barlinku.  Podczas sobotnich zawodów rozegrali swoje debiutanckie starcie zawodowe. O ile Martin prowadząc prawie do samego końca przegrał z reprezentantem z Torunia, o tyle Michał w 14 sekund znokautował totalnie zaskoczonego tym faktem przeciwnika Łukasza „Iwi” Iwickiego z Piły: - Nie wiem co się stało. Mam nadzieje, że ktoś nagrał walkę i będę mógł to zobaczyć. Przeciwnik był po prostu mega szybki.

Radości z wygranej nie krył Michał Gwadera: - Nie chciałem tak mocno, ale jakoś tak wyszło. Nie wiedziałem, że mam tylu kibiców. To oni dodali mi sił. Ależ jestem szczęśliwy. Szkoda, że nie udało się Martinowi.

Martin przeanalizował już swoje błędy i zapowiada, że następnym razem będzie lepiej: - To była moja pierwsza walka zawodowa. Bardzo się cieszę, że mogłem w niej wystąpić. Choć została zakończona porażką, będę trenował, no i dalej  walczył. Jednak jak zapewniał przeciwnik Choszcznianina – Kuba Jędzura z Torunia wcale nie tak łatwo było pokonać Martina: - Było bardzo ciężko. Kolega wpadł we mnie z gradem ciosów. Wytrzymałem to i sprowadziłem walkę do parteru, a  poprzez uderzenie prawej prostej, zaszedłem kolegę i założyłem duszenie.

W przerwach między walkami publiczność obejrzała pokazy: Sebastiana Kuzynina, który zaprezentował japońską sztukę władania mieczem – Iaido oraz formację taneczną Rewers. Widzowie obejrzeli również pokaz Muay-Thai w wykonaniu klubu „Boran” z Barlinka. Spośród wszystkich, którzy zakupili bilet wstępu rozlosowano nagrodę o wartości 700 złotych ufundowaną przez salon PLAY oraz Echo – Choszczno. Telefon Sony Ericsson trafił w ręce osoby mającej numer 271, czyli Norberta Lisieckiego

To, że impreza udała się nie trzeba nikogo przekonywać. Na galę przybyli zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, Wałcza, Piły i Stargardu Szczecińskiego. A wraz z nimi ogromna ilość kibiców, którzy wielokrotnie podkreślali: - Niesamowite widowisko (…)Było bardzo fajnie, poziom walk wysoki (…) Profesjonalna organizacja, ekstra oprawa muzyczno - świetlna  i  zacięta  rywalizacja. Liczę, że wkrótce zorganizujecie kolejne takie zawody.  - Nie sądziłem, że doczekam takiej imprezy w Choszcznie (…). Zdanie publiczności potwierdza Tomasz Stasiak posiadający 3 belki na brązowym pasie BJJ (brazylijskie jiu-jitsu) trener Berserkers team Stargard Szczeciński. – Zawody były bardzo dobre, wszystko wyszło tak jak powinno. Frekwencja dopisała, jestem pod ogromnym wrażeniem. Zadowolenia z powodzenia imprezy nie kryje burmistrz Choszczna Robert Adamczyk: - Nie sądziłem, że ta dyscyplina ma tylu zwolenników. Teraz, gdy rozglądam się dookoła  i widzę jak wielu z Państwa tutaj przyszło cieszę się , że poparłem inicjatywę pani Pauliny i serdecznie gratuluję pomysłu, który wszystkich nas zaskoczył. Burmistrz zapewnia, że będzie popierał ludzi, którzy mają ciekawe pomysły, a przede wszystkim chęć i determinację do realizowania ich.  Jednak najszczęśliwszą osobą tego wieczoru była organizatorka imprezy – Paulina Kościów: - Choć niewielu wierzyło w nasz sukces – udało się. Tak jak każde przedsięwzięcie, tak i nasza gala miała wielu przeciwników. Dlatego tak bardzo się cieszę, że wszyscy tu jesteśmy i że te zawody udały się. Marek Kościów nie ukrywa, że jest dumny ze zdolności organizacyjnych i marketingowych żony. 

Organizatorów nie zawiedli również rodzimi sponsorzy, to między innymi dzięki nim w dużym stopniu gala mogła przybrać taki a nie inny kształt.

Należy dodać, że Michał Gwadera  i Martin Tobiasz tak zaimponowali choszcznianom, że już dziś wielu z nich udało się na siłownie. A sami zawodnicy zapowiedzieli, że choć walka MMA jest dla nich ważna, to teraz chcą poświęcić się nauce. 

Organizatorzy dziękują:   sponsorom, trenerom, sędziom, zawodnikom, ring girls: Kamila i Ewa  patronom medialnym, burmistrzowi Robertowi Adamczykowi, który objął patronatem Galę, Dyrektorce Gimnazjum, Dyrektorowi CRS w Choszcznie, Szkole w Pełczycach oraz obsłudze medycznej, obsłudze hali sportowej w Choszcznie, obsłudze technicznej z CHDK, a także współuczestnikom gali: Sebastianowi Kuzyninowi – Klub Iaido & Kendo, grupie Rewers i Klubowi „Boran” z Barlinka, a przede wszystkim kibicom za sportowe i kulturalne zachowanie podczas całej zawodów. (kj)


Poniżej zamieszczamy wyniki. Zapraszamy do galerii .

 
Walka Wieczoru:
8.  77 kg.:  Dawid "Ryba" Rybicki (2-1-0) (No Limits Toruń ) w drugiej rundzie  poprzez TKO, uderzenia w dosiadzie pokonał Marcina "Cinek" Sadowskiego (0-1-0) (Berserkers Team Stargard). -
 
Pozostałe walki zawodowe:
7. 100 kg.: Grzegorz Łuczak(1-0-0) (Berserkers Team Stargard) przez mataleo, czyli duszenie zza pleców w pierwszej rundzie pokonał Rafała Czarneckiego (0-2-0) (Ekstremalna Walka GŁD Team)
6. 90 kg.:  Marcin Kostrubiec (1-0-0) (Ekstremalna Walka GŁD Team) pokonał Marcina "Czeczen" Wybacz (0-1-0) Pretorian Gorzów  - w pierwszej rundzie wygrana przez TKO 5. 77 kg.: Michał "Gwadi" Gwadera (1-0-0) (Berserkers Team Choszczno) w pierwszej rundzie w 14 sekund pokonał   Łukasza "Iwi" Iwickiego (1-1-0) (Jopek Gold Team Piła) - wygrana przez TKO
4. 72 kg.: Damian Domachowski (1-1-0) (No Limits Toruń) pokonał Jakuba Szymańskiego (0-2-0) (Ekstremalna Walka GŁD Team) - wygrana w pierwszej rundzie przez trójkątne duszenie
3. 77 kg.:  Kuba Jędzura (1-0-0) (No Limits Toruń) poprzez mataleo, czyli duszenie zza pleców w 1 rundzie pokonał Martina Tobiasza (0-1-0) (Berserkers Team Choszczno). 
 
Walki amatorskie:
2.  Krystian Bartoszyński (No Limits Toruń) w drugiej rundzie pokonał Pawła Stańczyka (Boran Barlinek) - wygrana w 2 rundzie poprzez balacha.
1. Rafał Nowatkowski (No Limits Toruń) pokonał Artura Pilarczyka (Boran Barlinek)- wygrana  w 2 rundzie poprzez balacha

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.